ZKUŠENOSTI S REKLAMOU

Kdo pro Vás bude bannery připravovat

Radek Balkovský

Tvůrce firemních identit / reklamní a marketingové služby

Tvorbou bannerů a vedením reklamních kampaní se zabývám od roku 2005. Bannery na rozdíl od textových PPC reklam vizuálně prezentují značku, je tedy důležité nejprve pochopit principy firemní strategie a marketingu. Proto první moje grafické kroky směřovaly k tvorbě Corporate Identit pro různé společnosti. Zde jsem se učil pravidla, jak budovat jednotnou firemní image a pomocí ní pak prodávat služby nebo produkty a zvyšovat zisk klientů. Reference a další služby najdete na www.d-sign.cz.

Jedním z marketingových nástrojů firmy byly a dodnes jsou webové stránky a reklamní bannery. Nejprve jsem je vytvářel pomocí technologie Flash, která umožňovala navrhovat interaktivní grafiku s efektními animacemi. Během té doby jsem spolupracoval s mnoha českými reklamními agenturami a tvořil bannery pro mobilní operátory, banky, automobilové značky. S postupující dobou také pro různé e-shopy, které na internetu rapidně přibývaly.

Přípravou a realizací kampaní jsem se seznámil se spoustou publikačních systémů a potrálů, na které se bannery nasazovaly a získal mnoho dalších poznatků o online marketingu a reklamě. Největším hráčem na trhu PPC reklam se v té době stával Google, což průběžně přineslo i změnu platformy z Flash na HTML5. Proto jsem se flexibilně přeorientoval na tuto technologii, která je ve finále pro internet i procesor příznivější.

Začal jsem pracovat s programem Google Web Designer, který byl vytvořel na míru pro kampaně Google Ads. S rozšířením reklamy i na sociální sítě jsem samozřejmě přibral i bannery pro Facebook, Instagram, video bannery, E-target, Adform, retargetingové bannery a různé atypické formáty (3Dcube, interscroller, flip, swipe, carousel apod.). Při tvorbě bannerů se držím osvědčených pracovních postupů a priorit dodržování termínů a aktivní komunikace. Můj záběr je široký, proto se na mě neváhejte obrátit s jakýmikoliv Vašimi požadavky.